• +420 602 414 550

Kdo je JUDr. Daniela Kovářová

Jsem advokátka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, moderátorka, komentátorka veřejného dění, předsedkyně redakční rady odborného časopisu Rodinné listy a prezidentka Unie rodinných advokátů.
Máte zájem o konzultaci, komentář, odborný článek, přednášku nebo moderování? Zavolejte mi nebo pošlete e-mail!

Aktuality

31. 08. 2020

Daniela Kovářová se zamyslela na rychlostí advokátních kroků a účelnosti rychlých řešení v rodině a v rodinném právu a napsala o tom komentář do Advokátního deníku.

Pokračovat ve čtení
30. 08. 2020

Vnitrostátní únosy nezletilých dětí rodiči byly tématem sympozia, které 20. 8. 2020 pořádala Česká advokátní komora a moderovala Daniela Kovářová. Napsala poté komentář, který v sobotu uveřejnila MFDnes a dnes převzal Neviditelný pes.

Pokračovat ve čtení
21. 08. 2020

Básník a literární kritik Ivo Harák si přečetl knihu Daniely Kovářové Matkovražedkyně a zpracoval na ni odbornou kritiku, kterou si můžete přečíst zde:

Pokračovat ve čtení
18. 08. 2020

Daniela Kovářová napsala pro server Info.cz komentář nazvaný Unavení muži, unavené ženy, který se zabývá tlakem na neustále rostoucí výkon a s odkazem na odbornou literaturu polemizuje s tendencí zkracovat spánek, abychom stihli být co nejdéle online. Komentář, který posléze převzal i Neviditelný pes, je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
01. 07. 2020

Daniela Kovářová poskytla televizi DVTV rozhovor o manželství pro všechny a o toleranci. Otázky jí pokládala jmenovkyně, moderátorka Daniela Drtinová. Plné znění rozhovoru je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
30. 06. 2020

Advokátní kancelář Daniely Kovářové přeje svým klientům, kolegům, spolupracovníkům i široké veřejnosti příjemné léto a vysněnou dovolenou a těší se s vámi na setkání opět v září. Individuální schůzky a konzultace jsou po celou dobu letních měsíců možné zejména v akutních případech.

Nejčastější dotazy

 • Mám problém, ale nevím, jestli je Vaše kancelář ta pravá.

  Zavolejte, sjednejte si se mnou schůzku. Proberu s vámi problém a zkusíme jej spolu za pomoci práva, psychologie, komunikace, vyjednávání a mediaci vyřešit. Anebo vám doporučím kolegu z Unie rodinných advokátů, který se dané problematice věnuje.
 • Mohu k Vám přijít bez objednání?

  Nemůžete. Můj kalendář je velmi nabitý. Praděpodobnost, že se strefíte do volných minut, je minimální. Zavolejte nebo pošlete mi e-mail, zkusím se časově přizpůsobit a nabídnout vám nejbližší termín.
 • Kolik stojí porada a jaké máte hodinové sazby?

  Klientům účtuji smluvní odměnu ve výši 3500 Kč za hodinu konzultace, jednání či zpracování dokumentace. Tato sazba obsahuje DPH, ověření podpisů, konverzi dokumentů i další případné výdaje s výjimkou cestovních nákladů, které s klientem dojednávám individuálně.
 • Mám jenom jeden dotaz. Kolik mě to bude stát?

  Odpovědi na jednoduché dotazy poskytujeme zdarma.
 • Jak dlouho u Vás bude trvat vyřízení rozvodu?

  Každý případ je velmi individuální. Záleží také na tom, zda máte děti mladší 18 let. V takovém případě musí proběhnout nejdříve rozhodování soudu o výchově a výživě dětí. To trvá obvykle tři měsíce. Pak může být rozvod vyřízen do dvou měsíců.