• +420 602 414 550

Kdo je JUDr. Daniela Kovářová

Jsem advokátka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, moderátorka, komentátorka veřejného dění, předsedkyně redakční rady odborného časopisu Rodinné listy a prezidentka Unie rodinných advokátů.
Máte zájem o konzultaci, komentář, odborný článek, přednášku nebo moderování? Zavolejte mi nebo pošlete e-mail!

Aktuality

30. 01. 2020

Daniela Poskytla rozhovor Báře Tachecí z Českého rozhlasu Plus. Povídala si s ní o úloze mužů a žen ve společnosti, o rodinných a partnerských vztazích, o rovnosti a pohlaví, o feminismu a o vývoji české společnosti. Kompletní záznam půlhodinového rozhovoru najdou zájemci zde:

Pokračovat ve čtení
21. 01. 2020

Daniela Kovářová se pro server IDnes vyjádřila k problematice aktuálního stavu opatrovnického soudnictví. Plné znění obsáhlého článku najdete zde: 

Pokračovat ve čtení
20. 01. 2020

Daniela Kovářová vystoupí jako jeden z hlavních řečníků na konferenci Životní inventura, kterou dne 28. května 2020 pořádá v Plzni společnost BALIDO. Podrobnosti o konferenci, program, další řečníky i registrační formulář najdou zájemci zde:

Pokračovat ve čtení
01. 01. 2020

Poslední články a komentáře Daniely Kovářové v roce 2019 uveřejnily k aktuálním a rodinným tématům tištěné Lidové noviny a MF Dnes. Jejich plné znění následně přinesl server Neviditelný pes.

Pokračovat ve čtení
23. 12. 2019

Daniela Kovářová přeje svým klientům, kolegům, spolupracovníkům a příznivcům klidné svátky a těší se na další setkání a spolupráci v roce 202!

10. 12. 2019

Humoristická kniha Daniely Kovářová Jak chovat muže aneb manuál pro otrlé získala druhou cenu v literární soutěži O cenu Miloslava Švandrlíka za rok 2018, kterou každoročně vyhlašuje Obec spisovatelů. Podrobnou zprávu o průběhu posledního ročníku soutěže lze najít například zde: 

Pokračovat ve čtení

Nejčastější dotazy

 • Mám problém, ale nevím, jestli je Vaše kancelář ta pravá.

  Zavolejte, sjednejte si se mnou schůzku. Proberu s vámi problém a zkusíme jej spolu za pomoci práva, psychologie, komunikace, vyjednávání a mediaci vyřešit. Anebo vám doporučím kolegu z Unie rodinných advokátů, který se dané problematice věnuje.
 • Mohu k Vám přijít bez objednání?

  Nemůžete. Můj kalendář je velmi nabitý. Praděpodobnost, že se strefíte do volných minut, je minimální. Zavolejte nebo pošlete mi e-mail, zkusím se časově přizpůsobit a nabídnout vám nejbližší termín.
 • Kolik stojí porada a jaké máte hodinové sazby?

  Klientům účtuji smluvní odměnu ve výši 3500 Kč za hodinu konzultace, jednání či zpracování dokumentace. Tato sazba obsahuje DPH, ověření podpisů, konverzi dokumentů i další případné výdaje s výjimkou cestovních nákladů, které s klientem dojednávám individuálně.
 • Mám jenom jeden dotaz. Kolik mě to bude stát?

  Odpovědi na jednoduché dotazy poskytujeme zdarma.
 • Jak dlouho u Vás bude trvat vyřízení rozvodu?

  Každý případ je velmi individuální. Záleží také na tom, zda máte děti mladší 18 let. V takovém případě musí proběhnout nejdříve rozhodování soudu o výchově a výživě dětí. To trvá obvykle tři měsíce. Pak může být rozvod vyřízen do dvou měsíců.