• +420 602 414 550

Kdo je JUDr. Daniela Kovářová

Jsem advokátka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, moderátorka, komentátorka veřejného dění, předsedkyně redakční rady odborného časopisu Rodinné listy a prezidentka Unie rodinných advokátů.
Máte zájem o konzultaci, komentář, odborný článek, přednášku nebo moderování? Zavolejte mi nebo pošlete e-mail!

Aktuality

17. 02. 2019

Daniela Kovářová poskytla Lidovým novinám rozhovor o strastech rodiny v případech, kdy se její členové hádají o výši výživného. Celý rozhovor je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
22. 01. 2019

Včerejšího dne uveřejnil deník Lidové noviny komentář Daniely Kovářové k zamýšlené novince přenechat dohodnuté rozvody advokátům a notářům. Komentář je v plném znění k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
21. 12. 2018

Daniela Kovářová přeje svým kolegům, spolupracovníkům, klientům i přátelům klidné svátky a těší se na shledanou v roce 2019.

08. 12. 2018

Mladá fronta Dnes přinesla před několika dny komentář Daniely Kovářové nazvaný Jak se zrovnoprávňují gayové a lesby. Dnes jej převzal server Neviditelný pes.

Pokračovat ve čtení
21. 11. 2018

Lidové noviny uveřejnily dne 19 listopadu 2018 příspěvek Daniely Kovářové nazvaný Každému, jak se cítí. Muž ženou, žena mužem... Následně jej převzal Neviditelný pes a je pro zájemce k přečtení zde:

Pokračovat ve čtení
14. 11. 2018

Ondřej Neff a Felix Slováček dnes slavnostně pokřtili novou, již třináctou knihu advokátky Daniely Kovářové nazvanou Jak chovat muže aneb manuál pro otrlé. Jde o humorný pohled na soužití mužů a žen plný pravidel, doporučení a osvědčených rad, které při důsledné aplikace vedou k domácímu klidu a dlouholetému partnerskému vztahu. Kniha je již k dostání u všech dobrých knihkupců nebo si je možno ji objednat zde:

Pokračovat ve čtení

Nejčastější dotazy

 • Mám problém, ale nevím, jestli je Vaše kancelář ta pravá.

  Zavolejte, sjednejte si se mnou schůzku. Proberu s vámi problém a zkusíme jej spolu za pomoci práva, psychologie, komunikace, vyjednávání a mediaci vyřešit. Anebo vám doporučím kolegu z Unie rodinných advokátů, který se dané problematice věnuje.
 • Mohu k Vám přijít bez objednání?

  Nemůžete. Můj kalendář je velmi nabitý. Praděpodobnost, že se strefíte do volných minut, je minimální. Zavolejte nebo pošlete mi e-mail, zkusím se časově přizpůsobit a nabídnout vám nejbližší termín.
 • Kolik stojí porada a jaké máte hodinové sazby?

  Klientům účtuji smluvní odměnu ve výši 3500 Kč za hodinu konzultace, jednání či zpracování dokumentace. Tato sazba obsahuje DPH, ověření podpisů, konverzi dokumentů i další případné výdaje s výjimkou cestovních nákladů, které s klientem dojednávám individuálně.
 • Mám jenom jeden dotaz. Kolik mě to bude stát?

  Odpovědi na jednoduché dotazy poskytujeme zdarma.
 • Jak dlouho u Vás bude trvat vyřízení rozvodu?

  Každý případ je velmi individuální. Záleží také na tom, zda máte děti mladší 18 let. V takovém případě musí proběhnout nejdříve rozhodování soudu o výchově a výživě dětí. To trvá obvykle tři měsíce. Pak může být rozvod vyřízen do dvou měsíců.