• +420 602 414 550

Kdo je JUDr. Daniela Kovářová

Jsem advokátka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, moderátorka, komentátorka veřejného dění, předsedkyně redakční rady odborného časopisu Rodinné listy a prezidentka Unie rodinných advokátů.
Máte zájem o konzultaci, komentář, odborný článek, přednášku nebo moderování? Zavolejte mi nebo pošlete e-mail!

Aktuality

10. 12. 2019

Humoristická kniha Daniely Kovářová Jak chovat muže aneb manuál pro otrlé získala druhou cenu v literární soutěži O cenu Miloslava Švandrlíka za rok 2018, kterou každoročně vyhlašuje Obec spisovatelů. Podrobnou zprávu o průběhu posledního ročníku soutěže lze najít například zde: 

Pokračovat ve čtení
01. 12. 2019

Nová kniha Daniely Kovářové Jak hubnout a nezblbnout aneb peklo s kily navíc už ke dispozici i v elektronické podobě. Zájemci si mohou tuto úsměvnou publikaci objednat například zde: 

Pokračovat ve čtení
30. 11. 2019

Profesní povinnost mlčenlivosti. Advokátní, lékařská, zpovědní, bankovní nebo poštovní. Máte zájem se něco více dovědět o povinné mlčenlivosti? Pak se právě na trhu objevila publikace přesně pro vás. Jmenuje se Tajemství v českém právním řádu, vyšla v nakladatelství Leges a dvě kapitoly (o advokátní mlčenlivosti a o tajemství v rodině) napsala Daniela Kovářová. Zájemci si mohou knihu objednat zde: 

Pokračovat ve čtení
12. 11. 2019

Proč se muži bojí českých ambiciózních žen? Na tyto i další otázky odpovídá Daniela Kovářová v obsáhlém rozhovoru pro časopis Týden.

Pokračovat ve čtení
11. 11. 2019

Ve středu 30. října 2019 byla slavnostně vypuštěna do čtenářského světa nová kniha Daniely Kovářové Jak hubnout a nezblbnout aneb peklo s kily navíc. Humornou knížku, v níž si autorka střílí ze své nadváhy i z neschopnosti zhubnout, pokřtili v pražském Světě knihy Luxor na Václavském náměstí milovníci jídla a režiséři Zdeněk Troška a Tomáš Magnusek. Kniha je k dispozici v papírové i v elektronické podobě u všech slušných knihkupců a k objednání například zde:

Pokračovat ve čtení
08. 10. 2019

Denik MF Dnes uveřejnil komentář Daniely Kovářové o vztazích, které podle ní hrozí horší krizí než klimatické hrozby. Komentář, který v nejbližších dnech uveřejní také server Neviditelný pes, je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení

Nejčastější dotazy

 • Mám problém, ale nevím, jestli je Vaše kancelář ta pravá.

  Zavolejte, sjednejte si se mnou schůzku. Proberu s vámi problém a zkusíme jej spolu za pomoci práva, psychologie, komunikace, vyjednávání a mediaci vyřešit. Anebo vám doporučím kolegu z Unie rodinných advokátů, který se dané problematice věnuje.
 • Mohu k Vám přijít bez objednání?

  Nemůžete. Můj kalendář je velmi nabitý. Praděpodobnost, že se strefíte do volných minut, je minimální. Zavolejte nebo pošlete mi e-mail, zkusím se časově přizpůsobit a nabídnout vám nejbližší termín.
 • Kolik stojí porada a jaké máte hodinové sazby?

  Klientům účtuji smluvní odměnu ve výši 3500 Kč za hodinu konzultace, jednání či zpracování dokumentace. Tato sazba obsahuje DPH, ověření podpisů, konverzi dokumentů i další případné výdaje s výjimkou cestovních nákladů, které s klientem dojednávám individuálně.
 • Mám jenom jeden dotaz. Kolik mě to bude stát?

  Odpovědi na jednoduché dotazy poskytujeme zdarma.
 • Jak dlouho u Vás bude trvat vyřízení rozvodu?

  Každý případ je velmi individuální. Záleží také na tom, zda máte děti mladší 18 let. V takovém případě musí proběhnout nejdříve rozhodování soudu o výchově a výživě dětí. To trvá obvykle tři měsíce. Pak může být rozvod vyřízen do dvou měsíců.