• +420 602 414 550

Kdo je JUDr. Daniela Kovářová

Jsem advokátka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, moderátorka, komentátorka veřejného dění, předsedkyně redakční rady odborného časopisu Rodinné listy a prezidentka Unie rodinných advokátů.
Máte zájem o konzultaci, komentář, odborný článek, přednášku nebo moderování? Zavolejte mi nebo pošlete e-mail!

Aktuality

17. 03. 2021

Jak rodiny prožívají lockdown? Kupodivu poslouchají naše rady, říká Daniela Kovářová v rozhovoru, který poskytla Idnes a Elen Černé. 

Pokračovat ve čtení
16. 03. 2021

Zdraví, nebo právo? To je téma pro zamyšlení, které v sobotu 13. 3. 2021 přinesl tištěný deník MF Dnes. Komentář následně převzal server Neviditelný pes.

Pokračovat ve čtení
22. 02. 2021

Daniela Kovářová vedla s kolegyní advokátkou Mgr. Janou Pattynovou v Kolektifu debatu o právu a o spravedlnosti.

Pokračovat ve čtení
22. 02. 2021

Kam se poděl prezident? Současná oprávnění prezidenta republiky v ústavní krizi se stalo námětem komentáře Daniely Kovářové, který v sobotu vyšel v MFDnes a následně jej převzal Neviditelný pes.

Pokračovat ve čtení
16. 02. 2021

Advokátní kancelář JUDr. Daniely Kovářové slaví 10 let

V těchto únorových dnech slaví desetileté výročí existence své specializované kanceláře známá pražská rodinná advokátka JUDr. Daniela Kovářová. "Po svém působení na ministerstvu a řízení Justiční akademie jsem se v roce 2011 vrátila do advokacie a od začátku jsem se rozhodla zaměřit se na rodinné problémy rodiny, manželů, dětí a vypořádání společného jmění," říká zakladatelka kanceláře Daniela Kovářová. "Šlo tehdy o neoblíbenou agendu, které se většina mých kolegů kvůli emocím vyhýbala. Rodinné problémy ovšem zasahují každého velmi citelně, proto jsem se rozhodla zaměřit se právě na ně. Tento krok se ukázal jako správný, řada kolegů mě od té doby následovala a nyní se už mnoho advokátů cíleně specializuje právě na rodinné právo."

Kancelář původně sídlila v Bolzanově ulici vedle pražského Hlavního nádraží, po dvou letech se přestěhovala na Vinohrady a od roku 2018 sídlí na Smíchově. "Během uplynulých deseti let jsme s kolegyněmi obsloužily kolem dvou tisíců klientů. Jsem ráda, že se mi celou dobu daří přesvědčovat klienty o výhodách nesporného řešení rodinných sporů," říká Daniela Kovářová, která v roce 2018 založila Unii rodinných advokátů a dnes se zaměřuje na konzultace a nastavení strategií. Kancelář spolupracuje s řadou rodinných advokátů, jejichž agendy se stále rozrůstají, s psychology, mediátory, znalci a dalšími odborníky profesně se věnujícími problematice rodiny.

"Uplynulých deset let s rodinnými klienty mě velmi naplnilo a poučilo," tvrdí Kovářová, která o rodinných problémech také píše a přednáší a v advokacii je od roku 1990, do roku 2008 však působila v Plzni. "Kdyby nebylo koronavirové pandemie, uspořádala bych velkou oslavu, na které bych poděkovala všem spolupracovníkům i kolegům, kteří kanceláří během let prošli. Takto mi nezbývá než jim poděkovat aspoň touto formou ."

15. 02. 2021

Daniela Kovářová spolu s desítkami dalších kolegů odsoudila nové vyhlášení nouzového stavu vládou. Plné znění prohlášení zde:

VYJÁDŘENÍ PRÁVNICKÉ VEŘEJNOSTI K PROTIÚSTAVNĚ VYHLÁŠENÉMU NOUZOVÉMU STAVU VLÁDOU ČR

Promoce na právnické fakultě doprovází slib využívat znalosti práva k zachování rovnosti práva a spravedlivosti úsudku, na nichž spočívá blaho státu. Advokáti poté slavnostně slibují, že budou ctít právo a chránit lidská práva.

Vládou ČR vyhlášený nouzový stav dne 14. února 2021 je dle názorů většiny ústavních právníků a stejně tak Senátu PČR v rozporu s naším ústavním pořádkem. Postup vlády ČR pak nenajde oporu v gramatické ani logické metodě jeho výkladu. Po celou dobu boje proti pandemii se snažíme podporovat naše klienty v této nelehké době. Vždy jsme plně respektovali a dodržovali krizová opatření vlády ČR, a to i v situacích, kdy jsme s nimi z různých důvodů nesouhlasili. Za daných okolností však již nelze dále mlčet. Lékařům velí jejich slib a profese chránit naše občany před zákeřným virem, kterému čelíme. Právníci pak ze stejných důvodů musí chránit ústavnost, principy demokracie a dělby moci.

S ohledem na výše uvedené jsme toho názoru, že veškerá krizová opatření vlády ČR vydaná na základě nouzového stavu platného do 14. února 2021 přestala neprodloužením nouzového stavu v Poslanecké sněmovně PČR s jeho skončením platit. Na základě nově vyhlášeného nouzového stavu vládou ČR dne 14. února 2021, který shledáváme s ohledem na výše uvedené protiústavním, pak nelze platně a účinně zasahovat do práv a povinností občanů a právnických osob.

S postupem vlády ČR tímto vyslovujeme důrazný nesouhlas. Demokratické principy, na kterých stojí náš právní systém, je třeba dodržovat a v maximální možné míře ctít. Uctíváme hrdiny, kteří položili život za naše svobody a možnost žít v systému, kde moc výkonná respektuje dělbu moci a nepovažuje Ústavu ČR za „cár papíru.“ Žádná mimořádná situace, kterou pandemie COVID-19 bezpochyby je, nemůže vést k pošlapání našich demokratických hodnot. Vyzýváme zároveň prezidenta ČR, aby jakožto součást moci výkonné a morální autorita státu veřejně upozornil na nezbytnost dodržování ústavních pravidel v demokratické společnosti a zahájil okamžitá jednání se všemi politickými představiteli za účelem aktivního řešení současné ústavní a hodnotové krize. V neposlední řadě se zavazujeme udělat maximum pro to, abychom ochránili občany a podnikatele České republiky, kteří by případně byli na základě nezákonného postupu vlády ČR diskriminováni, postihováni či jakkoli jinak perzekuováni. V rámci kapacit a možností našich advokátních kanceláří se jim pokusíme zajistit nezbytnou právní ochranu v těchto situacích. Pevně věříme, že svému slibu dostojí i ostatní advokáti a v této aktivitě nás podpoří.

Za níže uvedené signatáře JUDr. Daniela Kovářová  a JUDr. Zdeněk Tomíček

Arrows, advokátní kancelář, s.r.o.

Mgr. Martina Bechynská, advokátní kancelář

CEE Attorneys s.r.o., advokátní kancelář

Mgr. Eva Decroix, advokátka

JUDr. Ondřej Dostál, Ph.D., LL.M. (právník)

JUDr. JANA ĎURICOVÁ, advokátní kancelář

Frank Bold Advokáti, s.r.o.

Mgr. MARKÉTA VOCHOSKA HAINDLOVÁ, advokátní kancelář

Mgr. Lucie Hallóová, advokátka

Mgr. Irena Havránková, advokátní kancelář

HLADKY.LEGAL advokátní kancelář s.r.o.

Holubová advokáti s.r.o.

AK Hrdá s.r.o.

JAŠEK LEGAL advokátní kancelář, s.r.o.

JUDr. Jaroslav Jirásek, advokát

Mgr. Patrik Jizera, advokát

Advokátní kancelář JUDr. Lenka Kamišová, LL.M.

JUDr. Judita Kodlová, advokátka

JUDr. Daniela Kovářová, advokátka

JUDr. Jakub Kříž, Ph.D., advokát

Loukotová Legal s.r.o., advokátní kancelář

MAAARS advokáti s.r.o.

JUDr. Jiří Myšák, advokát

Ronald Němec Legal s.r.o.

Mgr. TOMÁŠ NIKŠ, advokát

JUDr. Adam Rakovský, advokát

Mgr. Kateřina Říhová, advokátka

SEDLÁKOVÁ LEGAL s.r.o.

JUDr. Zuzana Smítková, Ph.D., advokátka

Advokátní kancelář JUDr. Petr Šaštinský

JUDr. Petr Toman, advokát

Advokátní kancelář Mgr. Michaela Vilhelmová

Mgr. Michaela Zdvihalová Lorencová, advokátka

Mgr. Martin Zídek, advokát

Zvánovec Vít (právník)

 Pokračovat ve čtení

Nejčastější dotazy

 • Mám problém, ale nevím, jestli je Vaše kancelář ta pravá.

  Zavolejte, sjednejte si se mnou schůzku. Proberu s vámi problém a zkusíme jej spolu za pomoci práva, psychologie, komunikace, vyjednávání a mediaci vyřešit. Anebo vám doporučím kolegu z Unie rodinných advokátů, který se dané problematice věnuje.
 • Mohu k Vám přijít bez objednání?

  Nemůžete. Můj kalendář je velmi nabitý. Praděpodobnost, že se strefíte do volných minut, je minimální. Zavolejte nebo pošlete mi e-mail, zkusím se časově přizpůsobit a nabídnout vám nejbližší termín.
 • Kolik stojí porada a jaké máte hodinové sazby?

  Klientům účtuji smluvní odměnu ve výši 3500 Kč za hodinu konzultace, jednání či zpracování dokumentace. Tato sazba obsahuje DPH, ověření podpisů, konverzi dokumentů i další případné výdaje s výjimkou cestovních nákladů, které s klientem dojednávám individuálně.
 • Mám jenom jeden dotaz. Kolik mě to bude stát?

  Odpovědi na jednoduché dotazy poskytujeme zdarma.
 • Jak dlouho u Vás bude trvat vyřízení rozvodu?

  Každý případ je velmi individuální. Záleží také na tom, zda máte děti mladší 18 let. V takovém případě musí proběhnout nejdříve rozhodování soudu o výchově a výživě dětí. To trvá obvykle tři měsíce. Pak může být rozvod vyřízen do dvou měsíců.