• +420 602 414 550

Kdo je JUDr. Daniela Kovářová

Jsem advokátka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, moderátorka, komentátorka veřejného dění, předsedkyně redakční rady odborného časopisu Rodinné listy a prezidentka Unie rodinných advokátů.
Máte zájem o konzultaci, komentář, odborný článek, přednášku nebo moderování? Zavolejte mi nebo pošlete e-mail!

Aktuality

06. 07. 2021

Daniela Kovářová přeje svým kolegům, spolupracovníkům i klientům příjemné léto bez rodinných problémů a těší se s vámi na setkání zase v září. 

25. 06. 2021

Unie rodinných advokátů nabízí bezplatnou právní pomoc postiženým moravským občanům (pište na koroporadna@uracr.cz) a vyzývá své členy a advokátní kolegy, aby také pomohli postiženým občanům a obcím. Příspěvek 20.000 posíláme sem:

Pokračovat ve čtení
23. 06. 2021

Největší frustrace v advokacii? Emoce, přetížení, syndrom vyhoření, hranice, vztahy s klienty, komplikovaní klienti a neprofesionální kolegové. Příklady, rady, doporučení. To a mnohé další najdete v nové knize Daniely Kovářové pro začínající advokáty "Advokát a jeho klient". Rozhovor o knize pro Advokátní deník poskytla autorka zde:

Pokračovat ve čtení
16. 06. 2021

Daniela Kovářová se zúčastnila online debaty o právní gramotnosti, pořádané dnes dopoledne Advokátní kanceláří Arrows za účasti JUDr. Kateřiny Valachové, JUDr. Františka Korbela, JUDr. Pavla Staňka, Mgr. Vojtěcha Suchardy a RNDr. Daniela Mazura. Záznam z debaty najdete zde:

Pokračovat ve čtení
10. 06. 2021

Advokát a jeho klient - to je název další odborné knihy Daniely Kovářové, určené pro začínající a mladé advokáty, která právě vychází v nakladatelství Wolters Kluwer. Včerejšího dne knihu slavnostně přivítal předseda ČAK Vladimír Jirousek. Zájemci si ji mohou v tištěné i v elektronické podobě objednat zde:

Pokračovat ve čtení
21. 05. 2021

Daniela Kovářová poskytla rozhovor prof. Martinu Kovářovi v Rádiu Zet. Mluvila o právu, o Koroporadně a o pandemii.

Pokračovat ve čtení

Nejčastější dotazy

 • Mám problém, ale nevím, jestli je Vaše kancelář ta pravá.

  Zavolejte, sjednejte si se mnou schůzku. Proberu s vámi problém a zkusíme jej spolu za pomoci práva, psychologie, komunikace, vyjednávání a mediaci vyřešit. Anebo vám doporučím kolegu z Unie rodinných advokátů, který se dané problematice věnuje.
 • Mohu k Vám přijít bez objednání?

  Nemůžete. Můj kalendář je velmi nabitý. Praděpodobnost, že se strefíte do volných minut, je minimální. Zavolejte nebo pošlete mi e-mail, zkusím se časově přizpůsobit a nabídnout vám nejbližší termín.
 • Kolik stojí porada a jaké máte hodinové sazby?

  Klientům účtuji smluvní odměnu ve výši 3500 Kč za hodinu konzultace, jednání či zpracování dokumentace. Tato sazba obsahuje DPH, ověření podpisů, konverzi dokumentů i další případné výdaje s výjimkou cestovních nákladů, které s klientem dojednávám individuálně.
 • Mám jenom jeden dotaz. Kolik mě to bude stát?

  Odpovědi na jednoduché dotazy poskytujeme zdarma.
 • Jak dlouho u Vás bude trvat vyřízení rozvodu?

  Každý případ je velmi individuální. Záleží také na tom, zda máte děti mladší 18 let. V takovém případě musí proběhnout nejdříve rozhodování soudu o výchově a výživě dětí. To trvá obvykle tři měsíce. Pak může být rozvod vyřízen do dvou měsíců.