• +420 602 414 550

Kdo je JUDr. Daniela Kovářová

Jsem advokátka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, moderátorka, komentátorka veřejného dění, předsedkyně redakční rady odborného časopisu Rodinné listy a prezidentka Unie rodinných advokátů.
Máte zájem o konzultaci, komentář, odborný článek, přednášku nebo moderování? Zavolejte mi nebo pošlete e-mail!

Aktuality

30. 04. 2018

Nestačí získat olympijskou medaili nebo ředitelský post. O takový cíl se mohou snažit muži. My ženy máme docela jiný žebříček hodnot. Blíže viz blog Daniely Kovářové pro Ústav práva a právní vědy, nazvaný MeToo podle Gábiny Koukalové.

Pokračovat ve čtení
21. 04. 2018

Myslíte, že konflikt v rodině je neřešitelný? To byste se spletli. Daniela Kovářová, Marek Benda, Tomáš LIchovník, Max Kašparů a Vladimír Polák se na několika řešeních shodli. Například na tom, že každý z rodičů osobnost schopnou projít rodičovským sporem v klidu. Na druhé straně neexistuje žádná korelace kvality rodičovské odpovědnosti se vzděláním, profesí, charakterem, inteligencí ani osobnostním nastavením. Existují zajisté velké rozdíly mezi městem a vesnicí i mezi jednotlivým soudy, naprosto zásadní je však nezbytnost autoritativního soudce. Míra zapojení dítěte do sporu a využití participačních práv přímo souvisí s mírou ingerence státu navzdory faktu, že zkorumpovaných odpovědí jsou schopny už i tříleté děti. Závěrem se diskutující shodli na nezbytnosti společného postupu, neustálého vzdělávání a aktivní odpovědnosti všech zainteresovaných odborníků (podrobná zpráva viz odkaz).

Pokračovat ve čtení
15. 04. 2018

Daniela Kovářová napsala pro odborný časopis Právo a rodina článek nazvaný Co natropí špatný soudce a špatný advokát? Článek dne 11. dubna 2018 převzal server Neviditelný pes a je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
15. 04. 2018

Daniela Kovářová poskytla obsáhlý rozhovor pro Parlamentní listy, v němž se vyjadřovala k manželství, k migraci, ke státní suverenitě a k dalším důležitým otázkám. Celý rozhovor je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
07. 04. 2018

Daniela Kovářová se pro server Aktuálně.cz vyjádřila k problematice zálohovaného výživného. Považuje tento opakovaně se vracející nápad populistických politiků za nekoncepční, navíc z rodičů odebírá osobní odpovědnost a svádí ke zneužití. Celý článek je k dispozici zde: 

Pokračovat ve čtení
22. 03. 2018

MeToo je fenoménem dnešní doby, což se ukázalo v minulých dnech na akci, kterou pořádala Stálá konference českého práva 16. března 2018 k jeho právním souvislostem. Skutečný obraz o tom, jak celá diskuse v pražském Karolinu vypadala, si lze učinit například z podrobné informace, kterou zveřejnil partner akce - Česká advokátní komora na svém webu Bulletin advokacie on line.

Pokračovat ve čtení

Nejčastější dotazy

 • Mám problém, ale nevím, jestli je Vaše kancelář ta pravá.

  Zavolejte, sjednejte si se mnou schůzku. Proberu s vámi problém a zkusíme jej spolu za pomoci práva, psychologie, komunikace, vyjednávání a mediaci vyřešit. Anebo vám doporučím kolegu z Unie rodinných advokátů, který se dané problematice věnuje.
 • Mohu k Vám přijít bez objednání?

  Nemůžete. Můj kalendář je velmi nabitý. Praděpodobnost, že se strefíte do volných minut, je minimální. Zavolejte nebo pošlete mi e-mail, zkusím se časově přizpůsobit a nabídnout vám nejbližší termín.
 • Kolik stojí porada a jaké máte hodinové sazby?

  Klientům účtuji smluvní odměnu ve výši 3500 Kč za hodinu konzultace, jednání či zpracování dokumentace. Tato sazba obsahuje DPH, ověření podpisů, konverzi dokumentů i další případné výdaje s výjimkou cestovních nákladů, které s klientem dojednávám individuálně.
 • Mám jenom jeden dotaz. Kolik mě to bude stát?

  Odpovědi na jednoduché dotazy poskytujeme zdarma.
 • Jak dlouho u Vás bude trvat vyřízení rozvodu?

  Každý případ je velmi individuální. Záleží také na tom, zda máte děti mladší 18 let. V takovém případě musí proběhnout nejdříve rozhodování soudu o výchově a výživě dětí. To trvá obvykle tři měsíce. Pak může být rozvod vyřízen do dvou měsíců.