• +420 602 414 550

Kdo je JUDr. Daniela Kovářová

Jsem advokátka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, moderátorka, komentátorka veřejného dění, předsedkyně redakční rady odborného časopisu Rodinné listy a prezidentka Unie rodinných advokátů.
Máte zájem o konzultaci, komentář, odborný článek, přednášku nebo moderování? Zavolejte mi nebo pošlete e-mail!

Aktuality

14. 04. 2019

Slovenské konzervativní médium Denník postoj přineslo v minulých dnech rozhovor s Danielou Kovářovou o Istanbulské úmluvě. Plný text rozhovoru je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
14. 04. 2019

Nakladatelství Wolters Kluwer vydalo komentář základního právního dokumentu všech advokátů, Etického kodexu, jehož spoluautory jsou Daniela Kovářová a Tomáš Sokol. Etický kodex advokáta je k dispozici v tištěné verzi i jako ebook a lze si jej objednat například zde:

Pokračovat ve čtení
01. 03. 2019

Daniela Kovářová vystoupila na workshopu trestné činy v rodině, jež také moderovala a který uspořádala 26. února 2019 v Paláci Dunaj v Praze ČAK, Unie rodinných advokátů a Unie obhájců ČR. Podrobná zpráva o vystoupení jednotlivých účastníků zde:

Pokračovat ve čtení
01. 03. 2019

Právě v těchto dnech vychází druhé vydání komentáře Advokátní tarif a odměna advokáta, který společně napsali Daniela Kovářová, Robert Němec, Stanislav Balík, Michal Žižlavský, Petra Vrábliková, Hana Tichá a další právníci. Komentář vydalo nakladatelství Wolters Kluwer, vychází v tištěné podobě i jako ebook a obsahuje stovky rad, doporučení, příkladů, judikátů kárných i soudních, vzory podání a smluv. Zájemci si jej mohou objednat zde:

Pokračovat ve čtení
17. 02. 2019

Daniela Kovářová poskytla Lidovým novinám rozhovor o strastech rodiny v případech, kdy se její členové hádají o výši výživného. Celý rozhovor je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
22. 01. 2019

Včerejšího dne uveřejnil deník Lidové noviny komentář Daniely Kovářové k zamýšlené novince přenechat dohodnuté rozvody advokátům a notářům. Komentář je v plném znění k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení

Nejčastější dotazy

 • Mám problém, ale nevím, jestli je Vaše kancelář ta pravá.

  Zavolejte, sjednejte si se mnou schůzku. Proberu s vámi problém a zkusíme jej spolu za pomoci práva, psychologie, komunikace, vyjednávání a mediaci vyřešit. Anebo vám doporučím kolegu z Unie rodinných advokátů, který se dané problematice věnuje.
 • Mohu k Vám přijít bez objednání?

  Nemůžete. Můj kalendář je velmi nabitý. Praděpodobnost, že se strefíte do volných minut, je minimální. Zavolejte nebo pošlete mi e-mail, zkusím se časově přizpůsobit a nabídnout vám nejbližší termín.
 • Kolik stojí porada a jaké máte hodinové sazby?

  Klientům účtuji smluvní odměnu ve výši 3500 Kč za hodinu konzultace, jednání či zpracování dokumentace. Tato sazba obsahuje DPH, ověření podpisů, konverzi dokumentů i další případné výdaje s výjimkou cestovních nákladů, které s klientem dojednávám individuálně.
 • Mám jenom jeden dotaz. Kolik mě to bude stát?

  Odpovědi na jednoduché dotazy poskytujeme zdarma.
 • Jak dlouho u Vás bude trvat vyřízení rozvodu?

  Každý případ je velmi individuální. Záleží také na tom, zda máte děti mladší 18 let. V takovém případě musí proběhnout nejdříve rozhodování soudu o výchově a výživě dětí. To trvá obvykle tři měsíce. Pak může být rozvod vyřízen do dvou měsíců.