• +420 602 414 550

Kdo je JUDr. Daniela Kovářová

Jsem advokátka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, moderátorka, komentátorka veřejného dění, předsedkyně redakční rady odborného časopisu Rodinné listy a prezidentka Unie rodinných advokátů.
Máte zájem o konzultaci, komentář, odborný článek, přednášku nebo moderování? Zavolejte mi nebo pošlete e-mail!

Aktuality

14. 03. 2018

GDPR je zkratka pro nařízení EU o ochraně osobních údajů. K jeho dopadům, nepromyšlenosti a důsledkům, které podnikatele finančně zatíží, zvýší byrokratickou náročnost, a přitom nikomu nepomohou, jsem se v poslední době několikrát vyjadřovala. Mé příspěvky si lze přečíst na Neviditelném psu nebo na blogu Ústavu práva a právní vědy.

Pokračovat ve čtení
02. 03. 2018

Stálá konference českého práva zve na sympozium nazvané Právní aspekty podílového spoluvlastnictví, které proběhne v pátek 23. března 2018 od 9-14 hodin na Krajském úřadě Středočeského kraje na Praze 5, Zborovská 11. Diskutovat budou soudci Krajského soudu v Praze v čele s jeho předsedou JUDr. Ljubomírem Drápalem. Pozvánka s přihláškou viz příloha. (Právní aspekty podílového spoluvlastnictví)

26. 02. 2018

Ve věku nedožitých 89 let zesnula zakladatelka českého rodinného práva doc. JUDr. Senta Radvanová, CSc. Navzdory věku a zdravotnímu omezení se do poslední chvíle zapojovala do diskusí nad rodinným právem. Budeme na ni s radostí a s nostalgií vzpomínat. Poslední rozloučení s paní docentkou proběhne 1. března 2018 ve 14 hodin ve Velké obřadní síni krematoria v Praze - Strašnicích. Smuteční oznámení viz příloha (Parte Senta Radvanová).

22. 02. 2018

Chcete vědět, co si o kampani MeToo myslí právníci a další významné osobnosti, jako například ústavní soudce Tomáš Lichovník, prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová, sexuolog Radim Uzel, emeritní soudce Stanislav Balík, místopředseda Nejvyššího soudu Roman Fiala, olympijská vítězka Kateřina Neumannová, psycholožka Laura Janáčková, egyptolog Miroslav Bárta nebo sociolog Petr Hampl? Přihlaste se na sympozium nazvané Právní aspekty kampaně MeToo, které proběhne v pátek 16. března 2018 od 9-13 hodin do Vlasteneckého sálu pražského Karolina. Účastnický poplatek činí 600 Kč. Pozvánku s přihláškou ke stažení najdete zde: 

Pokračovat ve čtení
22. 02. 2018

Workshop Právní konflikt v rodině proběhne ve čtvrtek 19. dubna 2018 od 9,30 do 14 hodin ve vzdělávacím středisku České advokátní komory v Praze v Paláci Dunaj. Diskusi o možnostech soudního i mimosoudního řešení sporů povedou prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová, ústavní soudce Tomáš Lichovník, předseda ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Marek Benda, emeritní děkanka Právnické fakulty v Olomouci Milana Hrušáková, místopředseda Okresního soudu v Novém Jičíně Vladimír Polák a kněz Max Kašparů. Přijďte se zapojit do diskuse o tom, zda a jak lze střety v rodině řešit právem.

Účastnický poplatek činí 950 Kč, pro členy Unie rodinných advokátů jen 650 Kč. Pozvánka s přihláškou ke stažení viz příloha dále.

Pokračovat ve čtení
12. 02. 2018

Ústav práva a právní vědy, o. p. s., dnes u příležitosti Národního týdne manželství uveřejnil blog Daniely Kovářové nazvaný Může stát podporovat manželství? Advokátka se v něm zamýšlí nad klady manželství a vyzývá stát, aby manželství podpořil mnohem více, než činí dnes. Plný text zamyšlení je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení

Nejčastější dotazy

 • Mám problém, ale nevím, jestli je Vaše kancelář ta pravá.

  Zavolejte, sjednejte si se mnou schůzku. Proberu s vámi problém a zkusíme jej spolu za pomoci práva, psychologie, komunikace, vyjednávání a mediaci vyřešit. Anebo vám doporučím kolegu z Unie rodinných advokátů, který se dané problematice věnuje.
 • Mohu k Vám přijít bez objednání?

  Nemůžete. Můj kalendář je velmi nabitý. Praděpodobnost, že se strefíte do volných minut, je minimální. Zavolejte nebo pošlete mi e-mail, zkusím se časově přizpůsobit a nabídnout vám nejbližší termín.
 • Kolik stojí porada a jaké máte hodinové sazby?

  Klientům účtuji smluvní odměnu ve výši 3500 Kč za hodinu konzultace, jednání či zpracování dokumentace. Tato sazba obsahuje DPH, ověření podpisů, konverzi dokumentů i další případné výdaje s výjimkou cestovních nákladů, které s klientem dojednávám individuálně.
 • Mám jenom jeden dotaz. Kolik mě to bude stát?

  Odpovědi na jednoduché dotazy poskytujeme zdarma.
 • Jak dlouho u Vás bude trvat vyřízení rozvodu?

  Každý případ je velmi individuální. Záleží také na tom, zda máte děti mladší 18 let. V takovém případě musí proběhnout nejdříve rozhodování soudu o výchově a výživě dětí. To trvá obvykle tři měsíce. Pak může být rozvod vyřízen do dvou měsíců.