• +420 602 414 550

Kdo je JUDr. Daniela Kovářová

Jsem advokátka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, moderátorka, komentátorka veřejného dění, předsedkyně redakční rady odborného časopisu Rodinné listy a prezidentka Unie rodinných advokátů.
Máte zájem o konzultaci, komentář, odborný článek, přednášku nebo moderování? Zavolejte mi nebo pošlete e-mail!

Aktuality

17. 06. 2019

Daniela Kovářová napsala článek pro odborný advokátní časopis Bulletin advokacie o evoluci rodinného práva. Celý text článku převzal a uveřejnil server Mediace Morava.

Pokračovat ve čtení
07. 05. 2019

V těchto dnech začíná vycházet nová série publikací s podtitulem Jak (ne)dělat advokacii. První díl nese název Jak vyjednávat o odměně. Její autorkou je Daniela Kovářová, nakladatelem Wolters Kluwer. Příručku je možné si objednat v tištěné i elektronické podobě zde: 

Pokračovat ve čtení
30. 04. 2019

Rozvody u notáře jsou tématem, který v poslední době hýbá českou právnickou i laickou veřejností. Daniela Kovářová poskytla serveru Česká justice k tomuto tématu rozsáhlý rozhovor, v němž vysvětlila svůj postoj i balamutící označení. Celý text rozhovoru najdete zde:

Pokračovat ve čtení
24. 04. 2019

Včerejšího dne předseda České advokátní komory Vladimír Jirousek slavnostně pokřtil komentář knihy Etický kodex advokáta, který společně napsali advokáti Daniela Kovářová a Tomáš Sokol. Zájemci si knihu mohou koupit v tištěné nebo elektronické podobě u nakladatelství Wolters Kluwer, které knihu vydala. Podrobnou zprávu včetně fotodokumentace z křtu přinesl také Advokátní deník (zde:) 

Pokračovat ve čtení
14. 04. 2019

Slovenské konzervativní médium Denník postoj přineslo v minulých dnech rozhovor s Danielou Kovářovou o Istanbulské úmluvě. Plný text rozhovoru je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
14. 04. 2019

Nakladatelství Wolters Kluwer vydalo komentář základního právního dokumentu všech advokátů, Etického kodexu, jehož spoluautory jsou Daniela Kovářová a Tomáš Sokol. Etický kodex advokáta je k dispozici v tištěné verzi i jako ebook a lze si jej objednat například zde:

Pokračovat ve čtení

Nejčastější dotazy

 • Mám problém, ale nevím, jestli je Vaše kancelář ta pravá.

  Zavolejte, sjednejte si se mnou schůzku. Proberu s vámi problém a zkusíme jej spolu za pomoci práva, psychologie, komunikace, vyjednávání a mediaci vyřešit. Anebo vám doporučím kolegu z Unie rodinných advokátů, který se dané problematice věnuje.
 • Mohu k Vám přijít bez objednání?

  Nemůžete. Můj kalendář je velmi nabitý. Praděpodobnost, že se strefíte do volných minut, je minimální. Zavolejte nebo pošlete mi e-mail, zkusím se časově přizpůsobit a nabídnout vám nejbližší termín.
 • Kolik stojí porada a jaké máte hodinové sazby?

  Klientům účtuji smluvní odměnu ve výši 3500 Kč za hodinu konzultace, jednání či zpracování dokumentace. Tato sazba obsahuje DPH, ověření podpisů, konverzi dokumentů i další případné výdaje s výjimkou cestovních nákladů, které s klientem dojednávám individuálně.
 • Mám jenom jeden dotaz. Kolik mě to bude stát?

  Odpovědi na jednoduché dotazy poskytujeme zdarma.
 • Jak dlouho u Vás bude trvat vyřízení rozvodu?

  Každý případ je velmi individuální. Záleží také na tom, zda máte děti mladší 18 let. V takovém případě musí proběhnout nejdříve rozhodování soudu o výchově a výživě dětí. To trvá obvykle tři měsíce. Pak může být rozvod vyřízen do dvou měsíců.