• +420 602 414 550

Kdo je JUDr. Daniela Kovářová

Jsem advokátka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, moderátorka, komentátorka veřejného dění, předsedkyně redakční rady odborného časopisu Rodinné listy a prezidentka Unie rodinných advokátů.
Máte zájem o konzultaci, komentář, odborný článek, přednášku nebo moderování? Zavolejte mi nebo pošlete e-mail!

Aktuality

12. 02. 2018

Ústav práva a právní vědy, o. p. s., dnes u příležitosti Národního týdne manželství uveřejnil blog Daniely Kovářové nazvaný Může stát podporovat manželství? Advokátka se v něm zamýšlí nad klady manželství a vyzývá stát, aby manželství podpořil mnohem více, než činí dnes. Plný text zamyšlení je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
08. 02. 2018

Lidové noviny uveřejnily v pondělí zamyšlení Daniely Kovářové k tomu, zda mezi lidmi platí spíše právo nebo fyzikální zákony. Dnešního dne zamyšlení nazvané Sex a život jako akce a reakce převzal internetový server Neviditelný pes a je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
08. 02. 2018

Stálá konference českého práva zve zájemce k diskusi u kulatého stolu na téma Ochrana osobních údajů (GDPR). Kulatý stůl, který moderuje Daniela Kovářová, proběhne ve čtvrtek 21. února 2018 od 9 hodin na Právnické fakultě v Praze. Pozvánka je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
07. 02. 2018

Daniela Kovářová publikovala v nové právní rubrice internetového deníku Info.cz úvahu o tom, zda mají advokáti právo na názor. Pod názvem Jsou advokáti pokrytci, schizofrenici nebo jen mívají vlastní názor? je úvaha k dispozici zde: 


Pokračovat ve čtení
25. 01. 2018

Advokátka a spisovatelka Daniela Kovářová byla včerejšího dne hostem v pořadu Show Jana Krause. Se známým moderátorem si povídala nejen o své nové knize Jak se žije padátkám, kterou napsala s Radimem Uzlem, ale také o rozvodech, manželských smlouvách a partnerských problémem. Celý záznam pořadu je dostupný v následujícím odkazu.

Pokračovat ve čtení
22. 01. 2018

Ústav práva a právní vědy uveřejnil na svém serveru blog Daniely Kovářové nazvaný Právo na názor.

Pokračovat ve čtení

Nejčastější dotazy

 • Mám problém, ale nevím, jestli je Vaše kancelář ta pravá.

  Zavolejte, sjednejte si se mnou schůzku. Proberu s vámi problém a zkusíme jej spolu za pomoci práva, psychologie, komunikace, vyjednávání a mediaci vyřešit. Anebo vám doporučím kolegu z Unie rodinných advokátů, který se dané problematice věnuje.
 • Mohu k Vám přijít bez objednání?

  Nemůžete. Můj kalendář je velmi nabitý. Praděpodobnost, že se strefíte do volných minut, je minimální. Zavolejte nebo pošlete mi e-mail, zkusím se časově přizpůsobit a nabídnout vám nejbližší termín.
 • Kolik stojí porada a jaké máte hodinové sazby?

  Klientům účtuji smluvní odměnu ve výši 3500 Kč za hodinu konzultace, jednání či zpracování dokumentace. Tato sazba obsahuje DPH, ověření podpisů, konverzi dokumentů i další případné výdaje s výjimkou cestovních nákladů, které s klientem dojednávám individuálně.
 • Mám jenom jeden dotaz. Kolik mě to bude stát?

  Odpovědi na jednoduché dotazy poskytujeme zdarma.
 • Jak dlouho u Vás bude trvat vyřízení rozvodu?

  Každý případ je velmi individuální. Záleží také na tom, zda máte děti mladší 18 let. V takovém případě musí proběhnout nejdříve rozhodování soudu o výchově a výživě dětí. To trvá obvykle tři měsíce. Pak může být rozvod vyřízen do dvou měsíců.