• +420 602 414 550

Kdo je JUDr. Daniela Kovářová

Jsem advokátka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, moderátorka, komentátorka veřejného dění, předsedkyně redakční rady odborného časopisu Rodinné listy a prezidentka Unie rodinných advokátů.
Máte zájem o konzultaci, komentář, odborný článek, přednášku nebo moderování? Zavolejte mi nebo pošlete e-mail!

Aktuality

01. 07. 2020

Daniela Kovářová poskytla televizi DVTV rozhovor o manželství pro všechny a o toleranci. Otázky jí pokládala jmenovkyně, moderátorka Daniela Drtinová. Plné znění rozhovoru je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
30. 06. 2020

Advokátní kancelář Daniely Kovářové přeje svým klientům, kolegům, spolupracovníkům i široké veřejnosti příjemné léto a vysněnou dovolenou a těší se s vámi na setkání opět v září. Individuální schůzky a konzultace jsou po celou dobu letních měsíců možné zejména v akutních případech.

29. 06. 2020

Vláda v těchto dnech podpořila návrh zákona o státem zálohovaném výživném. Pohled Daniely Kovářové na problematiku samoživitelek najdete v komentáři, který vyšel v deníku MF Dnes pod názvem Jak se rodí samoživitelka. Následně jej převzal server Neviditelný pes:

Pokračovat ve čtení
27. 06. 2020

Daniela Kovářová poskytla velký rozhovor deníku MF Dnes, v němž odpovídala na dotazy týkající se tolerance, aktivismu a manželství pro všechny. Rozhovor následně převzal server Neviditelný pes: 

Pokračovat ve čtení
15. 06. 2020

Recenze nové knihy Daniely Kovářové, ironické detektivky Matkovražedkyně je již na světě. Chcete si ji přečíst? Chcete vědět, zda si knihu koupit nebo ji někomu darovat? Pochvalnou recenzi najdete zde: 

Pokračovat ve čtení
10. 06. 2020

Ironická detektivka Matkovražedkyně byla včera slavnostně představena čtenářské veřejnosti. V Pražské prodejně knih Luxor ji pokřtili herečka Michaela Dolinová a cukrář Pepa Maršálek. Zprávu z křtu a fotodokumentaci najdou zájemci zde:

Pokračovat ve čtení

Nejčastější dotazy

 • Mám problém, ale nevím, jestli je Vaše kancelář ta pravá.

  Zavolejte, sjednejte si se mnou schůzku. Proberu s vámi problém a zkusíme jej spolu za pomoci práva, psychologie, komunikace, vyjednávání a mediaci vyřešit. Anebo vám doporučím kolegu z Unie rodinných advokátů, který se dané problematice věnuje.
 • Mohu k Vám přijít bez objednání?

  Nemůžete. Můj kalendář je velmi nabitý. Praděpodobnost, že se strefíte do volných minut, je minimální. Zavolejte nebo pošlete mi e-mail, zkusím se časově přizpůsobit a nabídnout vám nejbližší termín.
 • Kolik stojí porada a jaké máte hodinové sazby?

  Klientům účtuji smluvní odměnu ve výši 3500 Kč za hodinu konzultace, jednání či zpracování dokumentace. Tato sazba obsahuje DPH, ověření podpisů, konverzi dokumentů i další případné výdaje s výjimkou cestovních nákladů, které s klientem dojednávám individuálně.
 • Mám jenom jeden dotaz. Kolik mě to bude stát?

  Odpovědi na jednoduché dotazy poskytujeme zdarma.
 • Jak dlouho u Vás bude trvat vyřízení rozvodu?

  Každý případ je velmi individuální. Záleží také na tom, zda máte děti mladší 18 let. V takovém případě musí proběhnout nejdříve rozhodování soudu o výchově a výživě dětí. To trvá obvykle tři měsíce. Pak může být rozvod vyřízen do dvou měsíců.