• +420 602 414 550

Kdo je JUDr. Daniela Kovářová

Jsem advokátka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, moderátorka, komentátorka veřejného dění, předsedkyně redakční rady odborného časopisu Rodinné listy a prezidentka Unie rodinných advokátů.
Máte zájem o konzultaci, komentář, odborný článek, přednášku nebo moderování? Zavolejte mi nebo pošlete e-mail!

Aktuality

15. 08. 2022

Daniela Kovářová poskytla Epravu rozhovor o své kandidatuře a o pohledu na život a na právo. Celý záznam najdete zde: 

Pokračovat ve čtení
02. 07. 2022

Daniela Kovářová přeje svým klientům, kolegům a spolupracovníkům příjemnou dovolenou a těší se na spolupráci a setkání po jejím úspěšném absolvování.

23. 06. 2022

Daniela Kovářová poskytla rozhovor o všem možném publicistovi PhDr. Milanu Mundierovi. Plný text rozhovoru zde:

Pokračovat ve čtení
14. 05. 2022

Judikatura práva rodiny - to je název další odborné publikace advokátky Daniely Kovářové a Karla Havlíčka, kterou vydala Stálá konference českého práva. Publikaci pokřtili členové Unie rodinných advokátů na své členské schůzi konané dne 11. května 2022 a je možno si ji objednat například zde:

Pokračovat ve čtení
25. 04. 2022

Server Neviditelný pes dnes uveřejnil zamyšlení Daniely Kovářové Mysli na smrt už dnes o potřebě zavčas sepsat závěť a myslet na poslední pořízení.

Pokračovat ve čtení
14. 04. 2022

Daniela Kovářová v minulých dnech ohlásila úmysl kandidovat v letošních senátních volbách do Senátu za obvod č. 7 (Plzeň - město). Z tohoto důvodu lehce omezuje poskytování právních služeb. Individuální konzultace jsou pochopitelně možné po předchozí domluvě a stávající aktivity zůstávají jejím oznámením nedotčeny. Senátní volby letos proběhnou spolu s komunálními volbami ve dnech 23.-24. 9. 2022. Bližší informace o senátních a volebních aktivitách Daniely Kovářové mohou zájemci najít na www.daniela2022.cz.

Nejčastější dotazy

 • Mám problém, ale nevím, jestli je Vaše kancelář ta pravá.

  Zavolejte, sjednejte si se mnou schůzku. Proberu s vámi problém a zkusíme jej spolu za pomoci práva, psychologie, komunikace, vyjednávání a mediaci vyřešit. Anebo vám doporučím kolegu z Unie rodinných advokátů, který se dané problematice věnuje.
 • Mohu k Vám přijít bez objednání?

  Nemůžete. Můj kalendář je velmi nabitý. Praděpodobnost, že se strefíte do volných minut, je minimální. Zavolejte nebo pošlete mi e-mail, zkusím se časově přizpůsobit a nabídnout vám nejbližší termín.
 • Kolik stojí porada a jaké máte hodinové sazby?

  Klientům účtuji smluvní odměnu ve výši 3500 Kč za hodinu konzultace, jednání či zpracování dokumentace. Tato sazba obsahuje DPH, ověření podpisů, konverzi dokumentů i další případné výdaje s výjimkou cestovních nákladů, které s klientem dojednávám individuálně.
 • Mám jenom jeden dotaz. Kolik mě to bude stát?

  Odpovědi na jednoduché dotazy poskytujeme zdarma.
 • Jak dlouho u Vás bude trvat vyřízení rozvodu?

  Každý případ je velmi individuální. Záleží také na tom, zda máte děti mladší 18 let. V takovém případě musí proběhnout nejdříve rozhodování soudu o výchově a výživě dětí. To trvá obvykle tři měsíce. Pak může být rozvod vyřízen do dvou měsíců.