• +420 602 414 550

Kdo je JUDr. Daniela Kovářová

Jsem advokátka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, moderátorka, komentátorka veřejného dění, předsedkyně redakční rady odborného časopisu Rodinné listy a prezidentka Unie rodinných advokátů.
Máte zájem o konzultaci, komentář, odborný článek, přednášku nebo moderování? Zavolejte mi nebo pošlete e-mail!

Aktuality

25. 11. 2020

Nic nepotěší autorku knihy tolik jako přívětivá recenze. Například na její novou odbornou knihu Abeceda rodinného práva, která je vhodná pro laiky i pro odborníky. Knihu si můžete objednat v papírové podobě i jako ebook. Recenzi napsala emeritní soudkyně JUDr. Hana Nová a uveřejnil ji Advokátní deník zde:

Pokračovat ve čtení
20. 11. 2020

Daniela Kovářová vydává v těchto dnech zásadní publikaci o rodině nazvanou Abeceda rodinného práva. Praktická příručka je určena pro advokáty, sociální pracovníky i veřejnost, která má zájem dovědět se základní informace o dnešním rodinné právu. Kniha je doplněna judikaturou a vzory nejčastějších podání. Zájemci si ji mohou v tištěné i v elektronické verzi objednat zde:

Pokračovat ve čtení
06. 11. 2020

Daniela Kovářová poskytla rozhovor serveru Právní prostor. O politice, o psaní, o nových knihách a o členství v Mense ČR. Plzné znění rozhovoru k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
04. 11. 2020

Optimistické provolání nazvané Nikdy se nevzdat - sedmička pro budoucnost, jehož autory jsou advokátka Daniela Kovářová a psychiatr Max Kašparů, vyšlo 2. 11. 2020 v deníku MFDnes. Následně jeho plné znění převzal server Neviditelný pes. Zájemci si je mohou přečíst zde:

Pokračovat ve čtení
26. 10. 2020

Máte akutní rodinný problém? Zavolejte, pokusíme se ho vyřešit po telefonu a zdarma. Je výjimečná situace, dotazy související s nouzovým stavem řeším obratem a bez poplatku. Po telefonu, Skype nebo jinou distanční formou poskytuji také běžné právní rady. Jsem zdravá, se negativním testem na Covid. Potřebujete právní pomoc? Neváhejte a zavolejte. Funguje také Koroporadna Unie rodinných advokátů. Bližší podrobnosti zde: 

Pokračovat ve čtení
30. 09. 2020

Dvě advokátky vyzývají ke vzájemné toleranci.

Vláda vyhlásila nouzový stav. Někdo s ním souhlasí, jiný ne, mnoho lidí tleská, zatímco jiným vadí a ubližuje. Je to téma, které štěpí národ, což považujeme za horší důsledek než roušky a rušení akcí. Možná nebylo nutné přikazovat a zakazovat – slušným by stačilo doporučení, rebelové stejně neposlechnou. Doufaly jsme do poslední chvíle, že vláda svým občanům bude víc věřit. Sami se přece chceme a umíme chránit – podle situace, podle svého zdraví, podle místních podmínek a vlastního citu chráníme sebe, své děti, své rodiče a okolí. Děláme to tak celý život už celá staletí.

Vláda zvolila plošné příkazy, zákazy a omezení, které se vyhlašují snadněji než doporučení a vysvětlování. Ať si o nich myslíme cokoli, musíme s nimi nejbližší dobu žít. Jak nyní reagovat? Jak zklidnit emoce, které vidíme a slyšíme přicházet ze všech stran? Kritiky, nenávist, odmítání? Nenechme se rozdělit. Nedovolme štěpení národa na dvě nesmiřitelné části. Věřme sami sobě a udělejme pro sebe maximum možného.  

Proto v další dny:

1.   Dýchejme! V nezbytnou dobu v rouškách a po zbytek času v bezpečí, v přírodě nebo tam, kde to bude možné, bez roušek – svobodně vstřebávejme kyslík, jak to jen jde. Potřebují ho naše těla i naše duše.

2.   Chápejme se! Ať už jsme pro roušky, nebo proti nim, ať se chceme scházet, nebo souhlasíme s omezováním. Nikdo nemá patent na pravdu a urážkami se nepřesvědčíme. Se vzájemným pochopením to celé zvládneme lépe.

3.   Usmívejme se! Při každé příležitosti, i když k tomu právě moc důvodů nenajdeme. Úsměv pomáhá, protože nabíjí. Usmívejme se na sebe i v rouškách, nouzovému stavu navzdory.

4.   Přemýšlejme! Přežili jsme světové války, socialismus, kruté zimy, záplavy i horká léta, přežili jsme hospodářské krize. Tento nouzový stav přežijeme taky. Nic jiného nám ani nezbývá.

5.   Žijme! Nenechme si vzít malé drobné radosti, žijme své každodenní životy, jak to jen jde. Radujme se z maličkostí, z přátel, z práce, z aktivit, jež nám činí radost. O to vše se opírejme, když nám budou docházet síly a když se nám bude zdát, že této době nerozumíme.

Chovejme se k sobě tak, jak bychom chtěli, aby se ti druzí chovali k nám. I když spolu nesouhlasíme. Nepřipusťme, aby nás rozdělila nebo rozhádala tato doba, jakkoliv bude dlouhá. Vyhlášení nouzového stavu jsme nemohli ovlivnit, ale v našich rukách je společně ho zvládnout tak, abychom se jako občané této země nehádali. Proč cítíme nutnost to připomenout? Abychom pro samé hádky nepřehlédli jiné, pro naši zemi stejně důležité věci. Nenávist a slepota mohou být nemoci mnohem nebezpečnější.

Prvním krokem k naší občanské jednotě může být Vaše přihlášení se k této výzvě. Bez ohledu na naše názory na nouzový stav, který tu prostě je, a který musíme zvládnout.

Tak ho pojďme zvládnout spolu.

JUDr. Daniela Kovářová a Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová


Nejčastější dotazy

 • Mám problém, ale nevím, jestli je Vaše kancelář ta pravá.

  Zavolejte, sjednejte si se mnou schůzku. Proberu s vámi problém a zkusíme jej spolu za pomoci práva, psychologie, komunikace, vyjednávání a mediaci vyřešit. Anebo vám doporučím kolegu z Unie rodinných advokátů, který se dané problematice věnuje.
 • Mohu k Vám přijít bez objednání?

  Nemůžete. Můj kalendář je velmi nabitý. Praděpodobnost, že se strefíte do volných minut, je minimální. Zavolejte nebo pošlete mi e-mail, zkusím se časově přizpůsobit a nabídnout vám nejbližší termín.
 • Kolik stojí porada a jaké máte hodinové sazby?

  Klientům účtuji smluvní odměnu ve výši 3500 Kč za hodinu konzultace, jednání či zpracování dokumentace. Tato sazba obsahuje DPH, ověření podpisů, konverzi dokumentů i další případné výdaje s výjimkou cestovních nákladů, které s klientem dojednávám individuálně.
 • Mám jenom jeden dotaz. Kolik mě to bude stát?

  Odpovědi na jednoduché dotazy poskytujeme zdarma.
 • Jak dlouho u Vás bude trvat vyřízení rozvodu?

  Každý případ je velmi individuální. Záleží také na tom, zda máte děti mladší 18 let. V takovém případě musí proběhnout nejdříve rozhodování soudu o výchově a výživě dětí. To trvá obvykle tři měsíce. Pak může být rozvod vyřízen do dvou měsíců.