• +420 602 414 550

Kdo je JUDr. Daniela Kovářová

Jsem advokátka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, moderátorka, komentátorka veřejného dění, předsedkyně redakční rady odborného časopisu Rodinné listy a prezidentka Unie rodinných advokátů.
Máte zájem o konzultaci, komentář, odborný článek, přednášku nebo moderování? Zavolejte mi nebo pošlete e-mail!

Aktuality

02. 07. 2022

Daniela Kovářová přeje svým klientům, kolegům a spolupracovníkům příjemnou dovolenou a těší se na spolupráci a setkání po jejím úspěšném absolvování.

23. 06. 2022

Daniela Kovářová poskytla rozhovor o všem možném publicistovi PhDr. Milanu Mundierovi. Plný text rozhovoru zde:

Pokračovat ve čtení
14. 05. 2022

Judikatura práva rodiny - to je název další odborné publikace advokátky Daniely Kovářové a Karla Havlíčka, kterou vydala Stálá konference českého práva. Publikaci pokřtili členové Unie rodinných advokátů na své členské schůzi konané dne 11. května 2022 a je možno si ji objednat například zde:

Pokračovat ve čtení
25. 04. 2022

Server Neviditelný pes dnes uveřejnil zamyšlení Daniely Kovářové Mysli na smrt už dnes o potřebě zavčas sepsat závěť a myslet na poslední pořízení.

Pokračovat ve čtení
14. 04. 2022

Daniela Kovářová v minulých dnech ohlásila úmysl kandidovat v letošních senátních volbách do Senátu za obvod č. 7 (Plzeň - město). Z tohoto důvodu lehce omezuje poskytování právních služeb. Individuální konzultace jsou pochopitelně možné po předchozí domluvě a stávající aktivity zůstávají jejím oznámením nedotčeny. Senátní volby letos proběhnou spolu s komunálními volbami ve dnech 23.-24. 9. 2022. Bližší informace o senátních a volebních aktivitách Daniely Kovářové mohou zájemci najít na www.daniela2022.cz.

03. 03. 2022

Kapesní rady pro akutní válečnou a jinou krizi

Děsí vás světové dění? Buší vám srdce? Bojíte se budoucnosti? Ztrácíte jistotu a pocit, že máte život ve svých rukou? Nejste sami! Vaše pocity jsou v dnešní době pochopitelné. Můžete vyzkoušet některou z našich vlídných rad a doporučení, které vytvořila Unie rodinných advokátů. Je-li vám některá aktivita odporná, přeskočte ji. Vyzkoušejte jednu, dvě nebo postupně všechny:

1.     Vypněte televizi, počítače, mobilní telefony, rádio. Přestaňte sledovat válečné zprávy.

2.     Zavřete oči a zhluboka dýchejte. 20x se pomalu nadechněte a vydechněte.

3.     Běžte se ven projít – se psem, s dětmi či sami, do lesa, do parku, kolem bloku.

4.     Čichejte k věcem – k hlíně, ke koření, k ovoci, k pečivu, k vypranému prádlu, ke květině, ke kůře stromu! Pomalu a dlouze přitom dýchejte.

5.     Pohlaďte kočku, psa, dítě, samet, vlněný svetr, korálky, hřebíky... Zavřete oči a vnímejte v prstech strukturu věci, vlasu, kůže, předmětu, materiálu.

6.     Uvařte si čaj, nalijte si do sklenice vodu s citrónem a pomalu pijte. Vychutnávejte si každý doušek. Vnímejte, jak tekutina cestuje vaším tělem.

7.     Vrhněte se na ruční práce: ukliďte byt, zameťte verandu, upečte koláč, nasekejte dřevo, vyvrtejte díru, háčkujte, drhejte, pleťte, přibijte hřebík, poražte strom.

8.     Sportujte – jděte si zaběhat, zacvičit, zatančit, udělejte 50 dřepů nebo 20 sklapovaček, ujeďte na kole 20 kilometrů, běžte si zaplavat. Zatancujte si sami.

9.     Pusťte si svou oblíbenou skupinu nebo zpěváka a hlasitě zpívejte s nimi.

10. Jděte do kina, do divadla, na koncert, pusťte si romantický nebo akční film, pohádku, detektivku nebo krimipříběh s dobrým koncem.

Bonus navíc: Nemůžete usnout? Uvařte si bylinkový čaj, vypijte ho v klidu, vyvětrejte ložnici, zhasněte, ležte v klidu a jen odpočívejte. Tělo odpočinek uvítá, i když budete vzhůru.

Cokoliv z výše uvedeného opakujte podle potřeby. Opakujte vše, co vám pomáhá.

Nepomohlo vůbec nic? Zkuste se obrátit na odborníky, kontakty například zde.

Krizovou pomoc poskytují i někteří rodinní advokáti. Kontakt na členy naší unie najdete zde.

 

Nemusíte být s krizí sami! Jsme tu pro vás! Od toho jsme tady ?


Nejčastější dotazy

 • Mám problém, ale nevím, jestli je Vaše kancelář ta pravá.

  Zavolejte, sjednejte si se mnou schůzku. Proberu s vámi problém a zkusíme jej spolu za pomoci práva, psychologie, komunikace, vyjednávání a mediaci vyřešit. Anebo vám doporučím kolegu z Unie rodinných advokátů, který se dané problematice věnuje.
 • Mohu k Vám přijít bez objednání?

  Nemůžete. Můj kalendář je velmi nabitý. Praděpodobnost, že se strefíte do volných minut, je minimální. Zavolejte nebo pošlete mi e-mail, zkusím se časově přizpůsobit a nabídnout vám nejbližší termín.
 • Kolik stojí porada a jaké máte hodinové sazby?

  Klientům účtuji smluvní odměnu ve výši 3500 Kč za hodinu konzultace, jednání či zpracování dokumentace. Tato sazba obsahuje DPH, ověření podpisů, konverzi dokumentů i další případné výdaje s výjimkou cestovních nákladů, které s klientem dojednávám individuálně.
 • Mám jenom jeden dotaz. Kolik mě to bude stát?

  Odpovědi na jednoduché dotazy poskytujeme zdarma.
 • Jak dlouho u Vás bude trvat vyřízení rozvodu?

  Každý případ je velmi individuální. Záleží také na tom, zda máte děti mladší 18 let. V takovém případě musí proběhnout nejdříve rozhodování soudu o výchově a výživě dětí. To trvá obvykle tři měsíce. Pak může být rozvod vyřízen do dvou měsíců.