• +420 602 414 550

Kdo je JUDr. Daniela Kovářová

Jsem advokátka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, moderátorka, komentátorka veřejného dění, předsedkyně redakční rady odborného časopisu Rodinné listy a prezidentka Unie rodinných advokátů.
Máte zájem o konzultaci, komentář, odborný článek, přednášku nebo moderování? Zavolejte mi nebo pošlete e-mail!

Aktuality

27. 09. 2018

Advokátka JUDr. Daniela Kovářová oznamuje klientům a kolegům, že v těchto dnech stěhuje svou kancelář na novou adresu. Místo konzultace domlouvá s každým klientem individuálně podle jeho potřeb a vlastních časových možností.

23. 08. 2018

Nefunguje vám rodina? Pak si za to takřka jistě můžete sami, říká Daniela Kovářová v Apelu pro internetovou televizi DVTV. Soud rodinné konflikty takřka nikdy nevyřeší. Normální je totiž se nesoudit. Celé video je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
19. 08. 2018

"Dohoda je vždy lepší než rozsudek", říká Daniela Kovářová v článku Lidových novin k problematice výživného. Plné znění článku zde:

Pokračovat ve čtení
19. 08. 2018

Nefunguje vám roce? Kdo za to může a jak spory vyřešit? Nejhorší ze všech možností je soud! Daniela Kovářová vystoupila v pořadu Apel internetové televize DVTV.  Záznam celého pořadu zde:

Pokračovat ve čtení
10. 07. 2018

Advokátka Daniela Kovářová přeje svým klientům, kolegům i spolupracovníkům příjemné léto s minimem rodinných sporů.

28. 06. 2018

Může dítě jezdit s matkou ve ferrari a s otcem trolejbusem? Daniela Kovářová napsala úvahu o rozdílné finanční situaci rodičů a o tom, zda ji soudy mohou sladit. Celý komentář vyšel na serveru Info.cz a poté na Neviditelném psu.

Pokračovat ve čtení

Nejčastější dotazy

 • Mám problém, ale nevím, jestli je Vaše kancelář ta pravá.

  Zavolejte, sjednejte si se mnou schůzku. Proberu s vámi problém a zkusíme jej spolu za pomoci práva, psychologie, komunikace, vyjednávání a mediaci vyřešit. Anebo vám doporučím kolegu z Unie rodinných advokátů, který se dané problematice věnuje.
 • Mohu k Vám přijít bez objednání?

  Nemůžete. Můj kalendář je velmi nabitý. Praděpodobnost, že se strefíte do volných minut, je minimální. Zavolejte nebo pošlete mi e-mail, zkusím se časově přizpůsobit a nabídnout vám nejbližší termín.
 • Kolik stojí porada a jaké máte hodinové sazby?

  Klientům účtuji smluvní odměnu ve výši 3500 Kč za hodinu konzultace, jednání či zpracování dokumentace. Tato sazba obsahuje DPH, ověření podpisů, konverzi dokumentů i další případné výdaje s výjimkou cestovních nákladů, které s klientem dojednávám individuálně.
 • Mám jenom jeden dotaz. Kolik mě to bude stát?

  Odpovědi na jednoduché dotazy poskytujeme zdarma.
 • Jak dlouho u Vás bude trvat vyřízení rozvodu?

  Každý případ je velmi individuální. Záleží také na tom, zda máte děti mladší 18 let. V takovém případě musí proběhnout nejdříve rozhodování soudu o výchově a výživě dětí. To trvá obvykle tři měsíce. Pak může být rozvod vyřízen do dvou měsíců.