• +420 602 414 550

Kdo je JUDr. Daniela Kovářová

Jsem advokátka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, moderátorka, komentátorka veřejného dění, předsedkyně redakční rady odborného časopisu Rodinné listy a prezidentka Unie rodinných advokátů.
Máte zájem o konzultaci, komentář, odborný článek, přednášku nebo moderování? Zavolejte mi nebo pošlete e-mail!

Aktuality

12. 11. 2019

Proč se muži bojí českých ambiciózních žen? Na tyto i další otázky odpovídá Daniela Kovářová v obsáhlém rozhovoru pro časopis Týden.

Pokračovat ve čtení
11. 11. 2019

Ve středu 30. října 2019 byla slavnostně vypuštěna do čtenářského světa nová kniha Daniely Kovářové Jak hubnout a nezblbnout aneb peklo s kily navíc. Humornou knížku, v níž si autorka střílí ze své nadváhy i z neschopnosti zhubnout, pokřtili v pražském Světě knihy Luxor na Václavském náměstí milovníci jídla a režiséři Zdeněk Troška a Tomáš Magnusek. Kniha je k dispozici v papírové i v elektronické podobě u všech slušných knihkupců a k objednání například zde:

Pokračovat ve čtení
08. 10. 2019

Denik MF Dnes uveřejnil komentář Daniely Kovářové o vztazích, které podle ní hrozí horší krizí než klimatické hrozby. Komentář, který v nejbližších dnech uveřejní také server Neviditelný pes, je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
08. 09. 2019

Ve středu 4. 9. 2019 se na České advokátní komoře uskutečnil workshop Nezletilé dítě, který uspořádala ČAK ve spolupráci s Unií rodinných advokátů a Spolkem rodinně právních a opatrovnických soudců. Akci navštívenou osmi desítkami advokátů a soudců moderovala Daniela Kovářová. Bližší informace o jednotlivých vystoupeních a fotodokumentace zde:

Pokračovat ve čtení
09. 07. 2019

Lidové noviny od počátku července tisknou na pokračování seriál Abeceda rodinného práva, který napsala Daniela Kovářová. Seriál následně v plném znění přebírá server Neviditelný pes. První díl je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
01. 07. 2019

Daniela Kovářová se zúčastnila 12. právnického klubu, tentokrát zaměřeného na nezávislost justice. Diskuse jí inspirovala k následujícímu zamyšlení, které vyšlo na Advokátním deníku.

Pokračovat ve čtení

Nejčastější dotazy

 • Mám problém, ale nevím, jestli je Vaše kancelář ta pravá.

  Zavolejte, sjednejte si se mnou schůzku. Proberu s vámi problém a zkusíme jej spolu za pomoci práva, psychologie, komunikace, vyjednávání a mediaci vyřešit. Anebo vám doporučím kolegu z Unie rodinných advokátů, který se dané problematice věnuje.
 • Mohu k Vám přijít bez objednání?

  Nemůžete. Můj kalendář je velmi nabitý. Praděpodobnost, že se strefíte do volných minut, je minimální. Zavolejte nebo pošlete mi e-mail, zkusím se časově přizpůsobit a nabídnout vám nejbližší termín.
 • Kolik stojí porada a jaké máte hodinové sazby?

  Klientům účtuji smluvní odměnu ve výši 3500 Kč za hodinu konzultace, jednání či zpracování dokumentace. Tato sazba obsahuje DPH, ověření podpisů, konverzi dokumentů i další případné výdaje s výjimkou cestovních nákladů, které s klientem dojednávám individuálně.
 • Mám jenom jeden dotaz. Kolik mě to bude stát?

  Odpovědi na jednoduché dotazy poskytujeme zdarma.
 • Jak dlouho u Vás bude trvat vyřízení rozvodu?

  Každý případ je velmi individuální. Záleží také na tom, zda máte děti mladší 18 let. V takovém případě musí proběhnout nejdříve rozhodování soudu o výchově a výživě dětí. To trvá obvykle tři měsíce. Pak může být rozvod vyřízen do dvou měsíců.