• +420 602 414 550

Aktuality

12. 02. 2018

Ústav práva a právní vědy, o. p. s., dnes u příležitosti Národního týdne manželství uveřejnil blog Daniely Kovářové nazvaný Může stát podporovat manželství? Advokátka se v něm zamýšlí nad klady manželství a vyzývá stát, aby manželství podpořil mnohem více, než činí dnes. Plný text zamyšlení je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
08. 02. 2018

Lidové noviny uveřejnily v pondělí zamyšlení Daniely Kovářové k tomu, zda mezi lidmi platí spíše právo nebo fyzikální zákony. Dnešního dne zamyšlení nazvané Sex a život jako akce a reakce převzal internetový server Neviditelný pes a je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
08. 02. 2018

Stálá konference českého práva zve zájemce k diskusi u kulatého stolu na téma Ochrana osobních údajů (GDPR). Kulatý stůl, který moderuje Daniela Kovářová, proběhne ve čtvrtek 21. února 2018 od 9 hodin na Právnické fakultě v Praze. Pozvánka je k dispozici zde:

Pokračovat ve čtení
07. 02. 2018

Daniela Kovářová publikovala v nové právní rubrice internetového deníku Info.cz úvahu o tom, zda mají advokáti právo na názor. Pod názvem Jsou advokáti pokrytci, schizofrenici nebo jen mívají vlastní názor? je úvaha k dispozici zde: 


Pokračovat ve čtení
25. 01. 2018

Advokátka a spisovatelka Daniela Kovářová byla včerejšího dne hostem v pořadu Show Jana Krause. Se známým moderátorem si povídala nejen o své nové knize Jak se žije padátkám, kterou napsala s Radimem Uzlem, ale také o rozvodech, manželských smlouvách a partnerských problémem. Celý záznam pořadu je dostupný v následujícím odkazu.

Pokračovat ve čtení
22. 01. 2018

Ústav práva a právní vědy uveřejnil na svém serveru blog Daniely Kovářové nazvaný Právo na názor.

Pokračovat ve čtení
16. 01. 2018

Unie rodinných advokátů právě spustila své webové stránky na adrese www.uracr.cz. Na tomto místě najdou zájemci stanovy, přihlášku a další informaci z činnosti spolku.

16. 01. 2018

Lidové noviny uveřejnily dne 12. 1. 2018 komentář Daniely Kovářové k volební problematice nazvaný Úřední šiml vs volební právo. Dnešního dne tento komentář převzal server Neviditelný pes.

Pokračovat ve čtení
08. 01. 2018

Daniela Kovářová spolu se šesti advokátními kolegy založila Unii rodinných advokátů, jejímž cílem je ochrana tradiční rodiny a výchova odborné i obecné veřejnosti k mimosoudnímu řešení rodinných sporů. Prezidentkou nově vzniklé unie se stala Daniela Kovářová, viceprezidenty emeritní ústavní soudce Jiří Nykodým a mediátorka Anna Márová. Unie bude spolupracovat s Českou advokátní komorou, Unií obhájců, Stálou konferencí českého práva a se Spolkem rodinně právních a opatrovnických soudců.

05. 01. 2018

V barevné příloze dnešních Lidových novin vyšel rozhovor Aleny Plavcové s Danielou Kovářovou o rodině, právu, o mužích a o ženách. Část rozhovoru je k dispozici na následujícím odkazu.

Pokračovat ve čtení
04. 01. 2018

Server Parlamentní listy uveřejnil rozhovor s Danielou Kovářovou o prezidentské volbě, pražské kavárně a politicích.

Pokračovat ve čtení
23. 12. 2017

Advokátní kancelář JUDr. Daniely Kovářové přeje všem svým klientům, partnerům a spolupracovníkům klidné svátky a splnění všech přání v roce 2018.

19. 12. 2017

Dnešního dne byl v sídle České advokátní komory slavnostně pokřtěn komentář Zákon o advokacii a stavovské předpisy, který sepsal tým advokátů a dalších odborníků pod vedením JUDr. Daniely Kovářové. Publikaci čítající přes 900 stran pokřtil předseda ČAK JUDr. Vladimír Jirousek a známý pražský seniorní advokát JUDr. Gerhard Bubník. Fotografie z akce najdou zájemci v následujícím odkazu.

Pokračovat ve čtení
25. 11. 2017

Deník MF Dnes uveřejnil dnešního dne výklad advokátky Daniely Kovářové k právnickým profesím. Článek nazvaný Není právník jako právník vysvětluje rozdíly mezi avokátem, soudcem, státním zástupcem, exekutorem a notářem.

23. 11. 2017

V minulých dnech rozvířila veřejné mínění kauza manželů a advokátů Hnilicových. Daniela Kovářová k jejich případu sepsala komenátř, který vyšel v Lidových novinách 23. listopadu. Dnešního dne komentář převzal server Neviditelný pes.

Pokračovat ve čtení
14. 11. 2017

Dnes v podvečerních hodinách proběhlo v Praze slavnostní přivítání nové knihy Jak se žije padesátkám aneb čarodějnice neupalovat, kterou společně napsali Daniela Kovářová a Radim Uzel. Jde o úsměvný pohled na střední věc, který vydalo nakladatelství Mladá fronta. Kniha má 240 stran a prodává se za cca 260 Kč. Objednat si ji lze například u společnosti Kosmas.

Pokračovat ve čtení
12. 11. 2017

Lidové noviny zveřejnily dne 7. listopadu 2017 komentář advokátky Daniely Kovářové nazvaný Sex z našich životů vymýtíme k problematice sexuálního obtěžování. Komentář následně převzal server Neviditelný pes.

Pokračovat ve čtení
19. 10. 2017

Dnešního dne uveřejnil server Ústavu práva a právní vědy komentář advokátky Daniely Kovářové navazující na kulatý stůl o etice právnických profesí, který proběhl 27. září 2017. Blog je zájemcům k dispozici pod odkazem.

Pokračovat ve čtení
09. 10. 2017

Stálá konference českého práva spustila své nové webové stránky na adrese: www.pravnickekonference.cz. Najdete na nich nabídku všech podzimních akcí Pražského právnického podzimu a záznamy z akcí letošního Pražského právnického jara. Nejbližší akcí, na kterou je možno se stále ještě přihlašovat, je sympozium Nový koncept řešení úpadku podnikatelů a korporací dne 27. října 2017.

Pokračovat ve čtení
06. 10. 2017

V těchto dnech vychází deváté číslo časopisu Rodinné listy. V úvodu si lze přečíst slovo šéfredaktory JUDr. Daniely Kovářové o úrocích z výživného. Zájemci o předplatné získají informace u nakladatele, jímž je Wolters Kluwer .

Pokračovat ve čtení
03. 10. 2017

V těchto dnech vychází v nakladatelství Wolters Kluwer publikace Zákon o advokacii a stavovské předpisy. Komentář, který zpracoval autorský tým pod vedením Daniely Kovářové, má více než 900 stran a prodává se za 1495 Kč. Komentář je možno si objednat na adrese odkazu.

Pokračovat ve čtení
30. 08. 2017

Dnešního dne vychází další číslo odborného časopisu Rodinné listy, v němž čtenáři jako obvykle naleznou také úvodník - slovo předsedkyně redakční rady Daniely Kovářové. Rodinné listy lze objednat v advokátní kanceláři nebo u vydavatele (nakladatelství Wolters Kluwer).

29. 08. 2017

Lidové noviny uveřejnily dne 24. 8. 2017 komentář advokátky Daniely Kovářové nazvaný Nové zákony děti neochrání, v němž autorka rozebírá čerstvě přijaté právní normy dopadající na děti. Komentář následně převzal server Neviditelný pes.

Pokračovat ve čtení
24. 07. 2017

Advokátka JUDr. Daniela Kovářová poskytla Parlamentním listům rozhovor o situaci v Polsku, odposleších, médiích a pyšných zaměstnaních EU. Rozhovor, jenž posléze převzaly také další servery včetně Neviditelného psa.

Pokračovat ve čtení
03. 07. 2017

Sobotní Lidové noviny uveřejnily komentář Daniely Kovářové k dopadům současné vlády do rodiny. Komentář vyšel dnešního dne na serveru Neviditelný pes.

Pokračovat ve čtení
02. 07. 2017

Advokátní kancelář Daniely Kovářové přeje všem klientům, spolupracovníkům a partnerům příjemné letní měsíce a dovolenou a těší se na setkání a další spolupráci opět v září.

20. 06. 2017

Dnes zemřel advokát, dlouholetý předseda České advokátní komory a emeritní ministr spravedlnosti JUDr. Karel Čermák. Současná česká advokacie by bez něj neexistovala. Všichni na něj budeme vzpomínat.

16. 06. 2017

Dnešního dne se v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR uskutečnil odborný seminář nazvaný Právní problematika hromadných žalob. Workshop spolupořádala Stáklá konference českého práva a moderovala jej Daniela Kovářová, fotografie z akce.

Pokračovat ve čtení
03. 06. 2017

Daniela Kovářová poskytla velký rozhovor serveru Česká justice. Vyjadřuje se v něm k problematice žen, kvót a zejména k advokacii a situaci v České advokátní komoře, neboť se rozhodla letos na podzim kandidovat do představenstva ČAK.

Pokračovat ve čtení
21. 04. 2017

Od dnešního dne začínají Lidové noviny uveřejňovat dvaadvacetidílný seriál Rodina, právo, peníze, jeho autorkou je Daniela Kovářová.Seriál poběží až do konce května a bude se věnovat financním v rodině, příbuzenským vztahů, půjčkám, dluhům v rodině i dědictví.

20. 04. 2017

Dnešního dne proběhl v pražském hotelu Olšanka workshop nazvaný Aktuální právní problémy dědického práva, který moderovala advokátka JUDr. Daniela Kovářová. Pořadatelem akce byla Stálá konference českého právaa hlavním diskutujícím místopředseda Nejvyššího soudu JUDr. Roman Fiala.

15. 04. 2017

Andrej Babiš se bude ženit! Tato zpráva podnítila Danielu Kovářovou k sepsání komentáře nazvaného O svatbě politika a návratu k tradicím, který vyšel vminulých dnech v Lidových novinách a jehož následně v plném znění převzal Neviditelný pes.

Pokračovat ve čtení
14. 04. 2017

Dvojitá sebevražda školaček inspirovala advokátku Danielu Kovářovou ke komentáři Kdo má právo rozmluvit jinému sebevraždu, který vyšel v MF Dnes.

Pokračovat ve čtení
06. 04. 2017

Dnešního dne uspořádala společnost Stálá konference českého práva v pražském hotelu Olšanka workshop Povinnosti v rodině. Akce se zúčastnilo více než sto soudců, advokátů, sociálních pracovníků, psychologů a dalších odborníků ze všech oblastí, které se rodinou zabývají. Moderátorkou byla advokátka a předsedkyně redakční rady časopisu Rodinné listy Daniela Kovářová.

30. 03. 2017

Deti manželské a nemanželské - to je název komentáře Daniely Kovářové sepsaný pro Lidové noviny a následně převzatý serverem Neviditelný pes.

Pokračovat ve čtení
29. 03. 2017

Daniela Kovářová sepsala pro deník Lidovky krátkou glosu, kterou dnešního dne pod názvem Retroaktivní zmetky převzal server Neviditelný pes.

Pokračovat ve čtení
21. 03. 2017

Lidové noviny uveřejnily komentář Daniely Kovářové nazvaný Cesty, jež ze šlamastyk nevedou. Komentář dnešního dne převzal server Neviditelný pes.

Pokračovat ve čtení
27. 02. 2017

Před několika dny přinesly Lidové noviny zamyšlení Daniely Kovářové nazvané Čím zklidnit rozhádané rodině. Zamyšlení následně převzal server Neviditelný pes.

Pokračovat ve čtení
04. 02. 2017

Server Neviditelný pes uveřejnil dnešního dne komentář Daniely Kovářové k robotické budoucnosti nazvaný Neorodina roku 2017.

Pokračovat ve čtení
03. 02. 2017

Dnes večer byla advokátka Daniela Kovářová vyhlášena Právníkem roku 2016 v oboru rodinného práva.

Pokračovat ve čtení
20. 01. 2017

Daniela Kovářová navštívila včerejšího dne své rodné město Ostravu.
U příležitosti besedy o své nové knihy přijala pozvání do pořadu Českého rozhlasu Ostrava Koktejl.
Hodinový rozhovor je k dispozici na stránkách Českého rozhlasu.

Pokračovat ve čtení