• +420 602 414 550

Kdo je JUDr. Daniela Kovářová

Jsem advokátka, spisovatelka, vysokoškolská učitelka, moderátorka, komentátorka veřejného dění, předsedkyně redakční rady odborného časopisu Rodinné listy a prezidentka Unie rodinných advokátů.
Máte zájem o konzultaci, komentář, odborný článek, přednášku nebo moderování? Zavolejte mi nebo pošlete e-mail!

Aktuality

01. 01. 2024

JUDr. Daniela Kovářová je v tuto dobu stále senátorkou za obvod č. 7 Plzeň - město. Tvorba legislativy a činnost zákonodárce jí nedovoluje věnovat se plně poskytování právních služeb, proto žádá klienty a zájemce o právní pomoc, aby se v případě potřeby obraceli na kolegy z Unie rodinných advokátů (informace viz www.uracr.cz).

23. 12. 2022

Daniela Kovářová přeje svým kolegům, klientům, spolupracovníkům i veřejnosti klidné svátky a co nejméně sporů v roce 2023!

01. 11. 2022

Daniela Kovářová omezuje poskytování právních služeb s ohledem na své zvolení do senátu. Klienti a zájemci právní pomoc nechť kontaktují jiné kolegy. Vyhledávat mohou například mezi členy Unie rodinných advokátů. Seznam členů unie s kontakty zde: 

Pokračovat ve čtení
02. 10. 2022

Daniela Kovářová byla v letošních senátních volbách zvolena do Senátu za obvod č. 7 (Plzeň - město). Tato skutečnost se docela jistě dotkne její advokátní praxe. 

16. 09. 2022

Práva není málo, naopak hodně. A je třeba spíš škrtat, než vytvářet nové. Tato myšlenka je obsahem komentáře Daniely Kovářové Dost bylo práva.

Pokračovat ve čtení
05. 09. 2022

O tom, co v praxi způsobují právní byrokracie a buzerace, napsala Daniela Kovářová pro Neviditelného psa.

Pokračovat ve čtení

Nejčastější dotazy

 • Mám problém, ale nevím, jestli je Vaše kancelář ta pravá.

  Zavolejte, sjednejte si se mnou schůzku. Proberu s vámi problém a zkusíme jej spolu za pomoci práva, psychologie, komunikace, vyjednávání a mediaci vyřešit. Anebo vám doporučím kolegu z Unie rodinných advokátů, který se dané problematice věnuje.
 • Mohu k Vám přijít bez objednání?

  Nemůžete. Můj kalendář je velmi nabitý. Praděpodobnost, že se strefíte do volných minut, je minimální. Zavolejte nebo pošlete mi e-mail, zkusím se časově přizpůsobit a nabídnout vám nejbližší termín.
 • Kolik stojí porada a jaké máte hodinové sazby?

  Klientům účtuji smluvní odměnu ve výši 3500 Kč za hodinu konzultace, jednání či zpracování dokumentace. Tato sazba obsahuje DPH, ověření podpisů, konverzi dokumentů i další případné výdaje s výjimkou cestovních nákladů, které s klientem dojednávám individuálně.
 • Mám jenom jeden dotaz. Kolik mě to bude stát?

  Odpovědi na jednoduché dotazy poskytujeme zdarma.
 • Jak dlouho u Vás bude trvat vyřízení rozvodu?

  Každý případ je velmi individuální. Záleží také na tom, zda máte děti mladší 18 let. V takovém případě musí proběhnout nejdříve rozhodování soudu o výchově a výživě dětí. To trvá obvykle tři měsíce. Pak může být rozvod vyřízen do dvou měsíců.